سلام مرا به دوستانم برسان و آنها را به تقوي الهي سفارش و وصيّت كن و اينكه اغنيا به فكر فقيران باشند و قوي ها به ضعيفان كمك كنند و زنده ها به تشييع جنازه مرده ها بروند دو اينكه همديگر را در خانه هايشان ملاقات كنند كه در ملاقات بعضي با بعض ديگر زنده كردن مكتب اهلبيت است.
1392/6/11

دسته ها : معارف
1392/5/14
آن حضرت روزي به اصحاب خود فرمود: آيا مي‌خواهيد شما را به چيزي خبر دهم كه شما را همانند دوري مغرب از مشرق، از شيطان دور سازد؟ ياران گفتند: آري. فرمود: "روزه گرفتن روي شيطان را سياه مي‌كند و صدقه كمر شيطان را مي‌شكند و دوستي براي خدا و استمداد از عمل صالح، پشت و پشتوانه شيطان را قطع مي‌كند و استغفار شاهرگ شيطان را مي‌برد و براي هر چيزي زكات و عامل پاك سازي است، پاك سازي بدن، روزه است.
دسته ها : معارف
1392/4/8
آيت‌الله مومن نقل مي‌كند: روزي نامه‌اي خدمت امام نوشتم كه خواهش مي كنم مرا نصيحت كنيد، حضرت امام در جواب فرمودند: بهترين موعظه آن است كه خدا در قرآن فرموده است: قل انما اعظكم بواحده ان تقوموا لله اي پيامبر به مردم بگو، تنها شما را، يك نصيحت مي كنم و آن اين است كه قيام كنيد فقط براي خدا. 
دسته ها : معارف
1392/3/14
 امام دست مرا گرفتند و دم گوش من فرمودند: اين جمعيت را مي‌بيني كه همه يك‌صدا و بلند «درود بر خميني، درود بر خميني» مي‌كنند به خدا قسم اگر همه‌شان جمع شوند و بگويند: «مرگــ بر خميني،» ذره‌اي از هدفي كه دارم و راهي كه پيش گرفتم عقب‌نشيني نخواهم كرد.
دسته ها : معارف
1392/3/14
در اين هنگام جبرئيل فرود آمده سلام خداوند بزرگ را به پيامبر ابلاغ فرمود...خداوند اين نام را براى او برگزيده است. بعد مصائب و مشكلاتى را كه بر آن حضرت وارد خواهد شد، بازگو كرد. پيامبر اكرم صلى الله عليه وآله گريست و فرمود: هر كس براى اين دختر بگريد مانند كسى است كه براى برادرانش حسن و حسين عليهم السلام گريسته باشند.
دسته ها : معارف
1392/3/5
روايـت عجـيب و غريــبى از حــضرت رســول ـ صلّى اللّه عليه وآله وسلّم ـ نقل كرده اند كه:«أَلا أُخْبِـرُكُمْ [أُنَبِّـؤُكُمْ] بِـدآئِكُـمْ مِنْ دَوآئِكُـمْ؟ دَآؤُكُـمُ الذُّنُـوبُ، وَ دَوآؤُكُـمُ الإِْسْتِغْفارُ.»آيـا درد و درمــان شــما را به شــما خــبر ندهم؟... 
دسته ها : معارف
1392/2/27
(توجه:معناي سبك شمردن نماز با اينكه كسي اصلا نماز نخواند بسيار متفاوت است.)...پاسخ داد: «اى فاطمه! مرد يا زنى كه نمازش را خوار مى‏شمارد، آفريدگار او را به پانزده خصلت گرفتار مى‏كند: شش‏تاى آن‏ها در اين سراست، سه‏تاى آن‏ها هنگام جان دادن، سه‏تاى آن‏ها در گور و سه‏تا در رستاخيز؛ هنگامى كه از قبر برمى‏خيزد.
1392/1/18

به وسيله عقل ناقص ونظريه‌هاي باطل،وقياسهاي فاسد و بي اساس نمي‌توان به دين خدا دست يافت؛تنها وسيله رسيدن به دين واقعي، تسليم محض مي‌باشد؛پس هركس تسليم مااهل بيت باشد (از هر انحرافي) در امان است وهر كه به وسيله ماهدايت يابد خوشبخت ‏خواهد بود.وشخصي كه با قياس ونظريات شخصي خود بخواهد دين رادريابد،هلاك مي‌گردد.‏
1391/9/20
شخصي به امام رضا(ع)عرض كرد:«به خدا سوگند! هيچكس درروي زمين از جهت برتري و شرافت اجداد، به شما نمي‌رسد».امام رضا(ع) فرمودند:«تقوي به آنان شرافت داد و اطاعت پروردگار،آنان را بزرگوار ساخت».امام رضا(ع)دراين حديث مي‌فرمايد: پدران من راتقوا با شرافت كرد، چرا كه امام گناه نمي‌كند و تقواي الهي راپيشه خود مي‌سازد.
1391/7/7
CenterImage/ul href=div class=Itema href=div class= Down LeftImage a href=tebyan.comItemContentWeblogRight/divDowna href=
X